LOGO

• To event minęło.

PIELGRZYMKA DO ŁAGIEWNIK

9 kwietnia 2016 @ 09:00 - 23 kwietnia 2016 @ 17:00

9 kwietnia odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Wiernych i Duchowieństwa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Była to odpowiedź na zachętę Ojca Świętego, który mówił: ?Pielgrzymka jest znakiem szczególnym w Roku Świętym, ponieważ jest ikoną drogi, którą każdy z osobna przemierza w czasie swojej egzystencji?.
Do Sanktuarium przybyło ponad 3 tysiące wiernych. O godzinie 10.00 ks. Marian Biskup rozpoczął Koronkę do Bożego Miłosierdzia, jednocześnie wspominając o wspólnym celu każdego z nas, jakim jest Zbawienie. Pół godziny później rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył Metropolita Wrocławski, abp Józef Kupny.
Podczas homilii abp nawiązał do fragmentu Ewangelii św. Jana. – Jezus przewidział burzę w naszym życiu, jednak wskazał, jak powinniśmy się w jej trakcie zachować – mamy się odwoływać do Jego miłosierdzia ?mówił.
Na zakończenie Mszy, Metropolita zawierzył całą Archidiecezję Wrocławską Bożemu Miłosierdziu: ?Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz słabości, przezwycięż wszelkie zło, pozwól nam doświadczyć Twojego miłosierdzia, abyśmy w Tobie, Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei, która nie zawodzi.? Mieliśmy także okazję przejść przez Bramę Miłosierdzia Bożego. Udaliśmy się także do Centrum Jana Pawła II. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Kraków. Pielgrzymka ta miała wyjątkowy charakter, ze względu na trwający Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Autor: Anna Dewerenda

Start: